Jan Němec Mgr. Blade
Home Webdesign Advertisement Contact TopMenu
Bottom
 
   

Blade

Blade je komplexní systém pro psaní internetových a intranetových aplikací na bázi PHP a SQL databáze, především MySQL. Umožňuje velmi snadné rozšiřování projektu a podporuje multijazyčné prezentace. Jeho součástí je modul pro sledování session a chování uživatelů, u kterých umožnňuje na základě chování při další návštěvě automaticky měnit úvodní stránku a vzhled.

Hlavní součástí je však systém template, který umožňuje měnit velmi jednoduše vzhled celé prezentace a používání vložených souborů, které zjednodušují správu. Všem firmám pak umožňuje oddělit design od programové části a zamezit tak konfliktům při správě.

Jednou z hlavních výhod systému je jeho otevřenost pro ostatní aplikace, které mohou využívat všechny moduly a odesílat tak například e-maily, ukládat session proměnné bez nutnosti administrace session, kterou automaticky provádí systém blade.

Stávající standardní moduly (3. 10. 2003)

Page
modul pro správu stránky a template
Session
modul pro session - automaticky rozpozná chování klientova prohlížeče a volí cookies / het posílání identifikace, jako další funkci umožňuje zobrazování počtu přístupů na stránku
User
modul pro správu uživatelů - spravuje práva uživatelů, jejich verifikaci při logování a uživatelské informace
Calender
kalendář, který vrací jmeniny pro danný den
Bmail
odesílání a archivace emailů přímo z prezentace resp. aplikace běžící v této prezentaci
Quote
zobrazování a správa vkládaných kódů podle kategorií - seznamy vtipů, pouček, citátů, ...
Icq
modul pro získání statusu uživatele ICQ a odesílání zpráv uživateli tohoto systému
Robots
tento modul kontroluj eIP adresu uživatele a zjiš'tuje, jestli se nejedná o vyhledávací robot, případně z jaké země IP adresa pochází - lze použít pro rozhodnutí o zobrazovaném jazyce a pro zlepšení ratingu na vyhledávacích enginech ...
News
modul pro zobrazování novinek a také pro board systém / blogy
Barcode
modul pro generování čárového kódu - především pro internetové obchody, intranetové systémy a systémy usnadňující B2B komunikaci. Zobrazení kódu je velmi snadné: $blade_barcode->showCode(EANKOD) zobrazí na stránce obrázek s kódem. Velikost lze samozřejmě měnit ($blade_barcode->showCode(EANKOD, šířka, výška)) .
Parameter
Správa parametrů - především pro intranetové systémy a nastavování jejich globálních parametrů
Bdoc
archivace dokumentů
Message
modul pro psílání zpráv mezi uživateli systému - umožňuje přeposílání, archivaci, odpovědi.

Top