Jan Němec Mgr. Blade
Home Webdesign Advertisement Contact TopMenu
Bottom
 
   

INTRANET

Intranetové systémy se stávají velmi populární a jejich jasný trend je směrem k "internetovým aplikacím" běžícím jen v rámci podnikové sítě. Výhody tohoto řešení jsou zřejmé a začíná je využívat mnoho velkých i malých firem:

  • Zjednodušení administrace - správa se provádí jen na serveru, na klientských stanicích běží pouze internetový prohlížeč.
  • Nižší náklady - jediné místo, které je kritické na výpočetní čas je server, klientské stanice slouží pouze pro vstup dat a zobrazení výsledků. Na klientských stanicích je nutný pouze internetový prohlížeč, který je freeware resp. je součástí operačního systému (Microsoft Internet Explorer).
  • Snadná rozšiřitelnost - připojení dalšího počítače do sítě nevyžaduje nákup další licence, ale pouze připojení síťového stolního počítače.
  • Jednoduchá kontrola - ze souborů s logy uživatelů lze jednoduše sledovat chování uživatelů během pracovní doby.
  • Ovladatelnost - jeden z bodů, který především v poslední době získává na významu. Na internetu se postupně nastavují "standardy" ovládání a nový uživatelé se mnohem rychleji naučí pracovatr v důvěrně známém prostředí internetového prohlížeče..

V posledních letech jsem se podílel významnou měrou na několika intranetových apliací - prezentace oddělení kreditního rizika firmy Komerční Banka (ASP), systém rešerší firmy Prague Communication (PHP + MySQL) a především intranetová nadstavba nad informačním systémem MOVEX pro firmu Obchodní Tiskárny, a.s. (Java servlet technology + DB2).

Firmám nabízím poradenské služby a návrh i implementaci aplikací a nadstaveb na informační systémy.


Top